Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum meydanında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe bellik organizasyonu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bilimi sektöründe eş olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çhileışmalar yürüten KALKO, birbir hayli ayak topu, basketbol karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin tarafı aralık Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda görev almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birbir hayli dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir