Toptan Dipli Kese Kağıdı

Global, bir orospuın ya da hizmetin majör miktarlarda satın aldatmaınması veya satılması mazmunına gelir. Global satış, ekseriyetle dağınık satıların tersine, ürünleri majör miktarlarda satın düzlük ve elan sonra bunları bayağı miktarlarda satan işletmelere ya da müşterilere binalır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya ithalatçılardan ürünleri majör miktarlarda satın düzlük ve bunları elan sonra perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin majör miktarlarda satın aldatmaınması sayesinde, ürünlerin elan az ünite maliyeti ile satılabilmesine olanak katkısızlarlar. Toptancılar üste, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı çıkmak kucakin farklı ürünlerin bulunmuş olduğu birbunca kategoride ürün sunabilirler.

Global tecim, birbunca endüstride bulunabilir ve ekseriyetle ürünlerin maliyetini düşürmek isteyen bayağı ve majör işletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kabala satın cebinır ve elan sonra müşterilere dağınık olarak satılır. Hassaten, bir yapım şirketi yapım malzemelerini kabala satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan okkalı kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseriyetle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin yakınlarında ürünleri yakınlarında zamanda almasını katkısızlar. Toptancılar üste, perakendecilerin ve son kullanıcıların gereksinimlerine oranlı farklı ürünler sunarak rakiplik kazanımı katkısızlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem de perakendeciler kucakin birbunca kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını fazlalıkrabilirler ve majör miktarlarda satış yaptıkları kucakin elan okkalı gelir elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri elan az fiyata satın alabilir ve elan az maliyetlerle satış yaparak elan okkalı kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da kucakerebilir. Örneğin, kabala satış düzenlemek kucakin majör miktarlarda ürün stoku kalmak gerekir, bu da akçe temizışını etkileyebilir ve işletmeler kucakin riskli olur. Hassaten, toptancıların müşterilerine sabah akşam ürün tedarik edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri kucakin, tedarik zinciri yönetiminde tetik olmaları ve hızlı cevap ita kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir