Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yapan ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çdüzenındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde konum meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Uymaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram bağlantısı istediği dâhilin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çfethetmek dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Nasıl Mazi Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne günah ki çok bir küme politika bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir küme payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve elden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız değçalışmatiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da ara sıra “değçalışmaikliği geri düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat ekseriya saldırganlar e-posta adresini değçalışmatirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir