Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk sağlamlığı dair çeşitli çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihnî ve içtimai sağlamlıklarını gözetmek ve iyileştirmek derunin birçok çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve evetşamma şartlarını düzeltmek derunin birçok çdüzenışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlamlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu kavlükarar, bütün çocukların anatomi haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin düzenınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk sağlamlığı dair çeşitli ülkelerde, domestik topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Esenlıklı gıdaların, harbi akarsu ve hijyen koşullarının sağlamlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çdüzenışmalar yapmaktadır. Bunların yerıaralık çocukların er evetşta okuma dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlamlanması mevzularında çdüzenışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların sağlamlıklı ömür sürdüklerinden emniyetli başlamak derunin yevmi ihtiyaçların karşılamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlamlıklı beslenmelerine yardımcı başlamak, hastalıklardan korunmalarını uydurmak, içmece suyunun sağlıklı olmasını uydurmak, eş hekimliği ve dirlik hizmetlerinin yaygınlaşması kabil birçok konularda farklı ülke ve domestik topluluklarla çdüzenışmalar konstrüksiyonlmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk sağlamlığı konusunu öncelikli bir sermaye olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların sağlamlıklı ve bahtiyar bir varlık sürmeleri derunin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu ortada, çocukların fiziksel ve zihnî sağlamlıklarını koruyacak dirlik hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı ömür koşulları, sağlamlıklı tagaddi ve emin çocukluk devri kabil konularda eş davranış etmektedir. Başkaca, Birleşmiş Milel, çocukların eğitim bilimi haklarının korunması ve geliştirilmesi dair da çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve müsavi şartlarda eğitim bilimi haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair meydana getirilen çdüzenışmalar, cihan çapında sağlamlıklı bir varlık sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi derunin öncelikli olarak ele düzenınmaktadır. Bütün cihan ülkeleriyle ortaklaşa iş yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile birçok çdüzenışma yürütmüştür. Bunların nezdinde geçmiş yarıyıl genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun mütalaameler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk sağlamlığı mevzularında önemli skorlar aldırmıştır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile mütalaamelerinde yalnızca çocukların sağlamlıklı ve bahtiyar bir varlık sürdüklerine yardımcı başlamak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, bütün cihan çapında çocukların sağlamlıklı ve adaletli bir varlık sürdüklerine yardımcı başlamak derunin çdüzenışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir