Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıhun bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çıhun en heybetli oranda ilaç muhtevaerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu heybetli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği sahaı bakmak talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanın selen kepezarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çdüzenışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen kafaarı mealında ülkesini daimî simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi kafavuruları ile bile meşhurdur. 143 tane kafavurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında bundan sonra sağlıklı bir mahir olmasıyla baş başa kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok buluş belgesi kafavurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sebebiyle güzel medarımaişetlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse bile asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa bulunmak üzere sağaltma yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına heybetli bir yardımı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese bile bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (cephe hasiyet) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e benzeyen ülkede izinı münfailtır. Yekpare çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile biröte şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Medarsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta cepheıkların geçmesi muhtevain makul bir ahitı beklesek bile kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile muhtevaerisinden hafif bir halde sağaltma edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Hassaten tensel medarımaişetlev bozukluğunu da sağaltma eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış acıe karşı mukavemetli ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi kafavurularının 2000 adetine benzeyenın hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri nesil istirahatlarine verilen kalan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Konuyla alakadar görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna nazir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da heybetli vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde dünya saha sair bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir oranda farmasötik bilesevinçli patentinin hak sahibi olması ve kafavurusunu ilk yapan şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın çizgi fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çdüzenışmalarını daimî makroleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biröte kere Türkiye Yılın Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil emlak haricinde şu demek oluyor ki küresel anlamda da biröte ödülleri alarak bulduğu farklı çareların alınlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile baş başa güzel medarımaişetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken nazir faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış paha yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda dünya saha bir değerli sahası ile baş başa kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan paha veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a basıcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar bile selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazgılı açıklamada içtihatlerine dünya maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli ulanmış paha mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii gereç gestaltsındaki gayrimeskûnluklar sebebiyle ali derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine akla yatkın rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya saha ayrıntılara bakılırsa hassaten, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir